Pláže Mauricius

„Bůh stvořil Mauricius a podle něho ráj“ (Mark Twain, 1896). Uvěříte až když Vaše chodidla bude hladit jemný písek na některé z mauricijských pláží. Vždyť mauricijské pláže jsou jedním z důvodů, proč je ostrov mezi turisty tolik oblíbený. Pláží na Mauricius je kolem 58, vybrali jsme ty hlavní, které často dominují v žebříčcích TOP pláží na Mauriciu i ve světě.

Jedny z nejpopulárnějších jsou pláže v zálivu Grand Bay, na severním pobřeží ostrova, kvůli zdejší okouzlující atmosféře. Nachází se tady mnoho resortů od luxusních vil po levnější bungalovy, restaurací, barů a pro aktivní jedince se nabízí vodní sporty. Vyjíždí odtud katamarány ke vzdálenějším ostrůvkům. Moint Choisy Beach je nejdelší pláží ostrova. Jako ostatní pláže ostrova má jemný bílý písek, průzračné modrou vodu a bohatý podmořský život. Pláž dlouhou 3 km lemují stromy a není problém tady najít místo v ústraní, které budete mít zcela pro sebe. Živější Pereybere Beach s poklidnou hladinou vybízí ke šnorchlování a vodním sportům. Voda je tady hlubší než jinde, ale velice klidná, tudíž se nemusíte ničeho bát. Pokud půjdete směrem doprava objevíte klidné místo v ústraní, kde se můžete skrýt před davy turistů. O víkendech tady potkáte Mauricijce, kteří sem přijíždějí užít si svůj volný čas. Pereybere Beach se nachází mezi Grand Bay a Cap Malhereux. Nedaleko od Pereybere se nachází klenot pláží, La Cuvette, kde Vás překvapí jedinečná barva oceánu. Přijeďte sem brzy ráno, přes den tu potkáte Mauricijce, mezi nimiž je pláž velmi oblíbená. Na severu ostrova stojí za to navštívit také pláž Cap Malhereux Beach u malé rybářské vesničky. Cap Malhereux Beach mnozí považují za nejkrásnější pláž celého ostrova. Lehněte si do stínu jednoho stromů v pozadí a pozorujte krásnou přírodu v okolí. Vžijte ze do zvláštní atmosféry příjemné vesničky. Město má důležitý historický význam, v roce 1810 zde přistály britské válečné lodě a úspěšně porazily Francouze. Cap Malheureux (nešťastný mys) získal své nepříznivé jméno kvůli počtu lodí, které tady ztroskotaly. To láká k prozkoumání místa mnoho potápěčů.

Na jihovýchodním pobřeží najdete nádhernou pláž Belle Mare. Pláž je lehce přístupná, kousek od města Mahebourg, a proto tady hlavně během víkendů potkáte více turistů. V týdnu je situace příznivější a budete mít více soukromí. I když pláž upoutává mnoho turistů, ve chvíli, kdy na ní vkročíte, na vše zapomenete a budete ohromeni její krásou. V noci Vás ohromí nebe plné hvězd. V blízkosti města Mahebourg se nachází i další oblíbená pláž, Blue Bay Beach. I u té platí, že během víkendů tady moc soukromí nenajdete. Světle modrá barva oceánu u pobřeží kontrastuje s tmavší modrou v dáli. V ten moment, kdy se Vám naskytne pohled na všechny odstíny modré pochopíte, odkud má pláž své jméno.

Směrem na sever od pláže Belle Mare, podél východního pobřeží je pláž Roche Noires. Jak název napovídá, u pobřeží leží černé kameny sopečného původu a kontrastují se zářivě bílým pískem. Voda je tady klidná a proto si parádně zaplavete. V zimě je místo parádní pro plachtění díky přicházejícím větrům.

Pláž na ostrůvku Ile Aux Cerfs , který se nachází kousek od východního pobřeží Mauriciu, je neuvěřitelně nádherná. Průzračně modrá voda skrývá nespočet korálů a proto tady můžete obdivovat bohatý mořský život. Půjčte si loďku a prozkoumejte okolí. Výlet sem rozhodně doporučujeme.

Jih ostrova je také domovem mnoha pláží a oproti ostatním částem ostrova se může pyšnit nejzachovalejší přírodou. Pláže na jihu jsou spojované s dramatickým pohledem na útesy a o ně tříštící se vlny. Mezi pláže, které Vám vezmou dech patří pláž Gris Gris. Z útesů nad pláží si užijete výhled na nekončicí oceán a bílou písečnou pláž. Jsou tady neskutečné vlny! Skočte do nich pokud jste zdatní plavci nebo se alespoň projděte po pobřeží a ponořte se do bouřlivé atmosféry. Plavání se tady kvůli vlnám a proudům nedoporučuje. Jednou z nejkrásnějších pláží jihu je St Felix Beach. Tvoří ji dvě bílé pláže z nichž doporučujeme navštívit hlavně tu východní. Modrý oceán a bílý písek neuvěřitelně kontrastuje se zeleným tropickým pobřežím. Plavání se tady také nedoporučuje, ale budete si tady připadat jako v rájí, moc dalších lidí nepotkáte. Pláž Riambel kousek od stejnojmenné vesničky je populární mezi místními, kteří tady rádi tráví víkend. Přes týden můžete mít pláž jenom pro sebe a užijete si tu svůj den s kulisou zvuků oceánu. Večer doporučujeme romantickou procházku.

Proslulá pláž Le Morne je situovaná na poloostrově na jihozápadním pobřeží. Odpočiňte si tady a propadněte neskutečnému výhledu na pohoří Le Morne. Pláž s bílým pískem a průzračnou vodou lemuje tropická zeleň. Pláž si zamilují hlavně profesionální surfaři, kteří tady objeví svůj ráj.

Určitě už jste slyšeli o pláži Tamarin Beach. Nachází se na jihozápadním pobřeží ostrova a je surfařským rájem, moře je tady divočejší než u pláže Flic en Flac. Nenarazíte na korály ani kameny a můžete si zaplavat, dejte si ale pozor na vlny a proudy. Překvapí Vás neskutečný výhled na tropické okolí se sopkou a horami v pozadí. Flic en Flac je pláž na západním pobřeží ostrova. Krása pláže a jejích 12 km bílého písku doslova přitahuje turisty. Skvěle si tu odpočinete a užijete si šnorchlování, můžete se také projet na loďce. Odtud vyráží lodě za pozorováním delfínů. Využijte pláž k hodinové procházce a dorazíte až do vesničky Flic en Flac. Ve vesničce si užijete noční život, jsou tady restaurace, bary, noční kluby a kasina.

Na severozápadním pobřeží ostrova je klidná pláž Trou Aux Biches. Pláž dlouhou 2 km doporučujeme hlavně rodinám s dětmi, koupání je tady příjemné a vhodné i pro neplavce. 250 m od pobřeží si můžete užít šnorchlování u korálového útesu, který je často zmiňovaný jako nejkrásnější na Mauriciu. Zůstaňte na pláži až do večera a nechte se překvapit nádherným západem slunce.

Na Mauriciu se nachází spousta dalších pláží, tohle je jenom malý úryvek. Už teď je jasné, že vybrat si tu nejhezčí pláž bude dřina. A protože na Mauriciu vládne příznivé slunečné počasí po celý rok, pláže si dosyta užijete. Pokud nestihnete navštívit všechny, budete mít alespoň jasný důvod se na kouzelný Mauricius vrátit zpět.